اینترنت و شبکهتکنولوژی

5 سرویس ساخت ایمیل موقت و یکبار مصرف

ایمیل موقت چیست؟

ایمیل موقت یا یکبار مصرف سرویسی است برای کسانی که نمی‌خواهند به هر دلیل از ایمیل اصلی خود برای عضویت یا استفاده از سرویسی استفاده کنند. متاسفانه اکثر سایت‌هایی که برای عضویت یا استفاده از نوعی سرویس ایمیل شما را می‌گیرند، برای اهداف تبلیغاتی خودشان است.

ایمیل موقت یا یکبار مصرف نوعی آدرس ایمیل است که برای یک مدت زمان مشخص و موقت به شما تعلق می‌گیرد که در طول این مدت امکان دریافت ایمیل را دارد و پس از آن حذف می‌شود. ایمیل موقت برای جلوگیری از دریافت ایمیل‌های تبلیغاتی و هرزنامه‌ها مناسب می‌باشد.

دو نکته برای استفاده از ایمیل موقت

  • از ایمیل‌های موقت معمولا برای عضویت در انجمن‌های اینترنتی، عضویت در سایت‌های مشکوک، دریافت فایل هدیه سایت‌ها، ساخت شماره مجازی، تست قابلیت و امکانات سرویس خاصی و عضویت در بعضی از شبکه‌های اجتماعی و کلا هر سرویسی که به شرط عضویت باشد استفاده می‌شود.
  • برای اشتراک گذاری، ارسال و دریافت اطلاعات حساس و محرمانه از سرویس ایمیل موقت غیرمعتبر استفاده نکنید.

معرفی 5 سرویس برتر ساخت ایمیل موقت

سرویس ایمیل.آی‌آر

ایمیل.آی‌آر یک سرویس ایمیل موقت ایرانی است و جزء قدیمی‌ترین و بهترین سایت‌های ساخت ایمیل موقت و یکبار مصرف محسوب می‌شود.

این سرویس امکانات جالبی از جمله ارجاع ایمیل‌های دریافتی به آدرس دیگر و پاسخ‌گویی به ایمیل‌های دریافتی را دارا بود که در حال حاضر این امکانات موجود نیست.

در این سرویس می‌توانید هم بصورت دلخواه و هم بصورت تصادفی آدرس ایمیل موقت خود را ایجاد کنید.

سرویس Mohmal

این سرویس ایرانی نیست اما از زبان فارسی پشتیبانی می‌کند. در این سرویس شما می‌توانید تا 45 دقیقه از ایمیل خود استفاده کنید که این مدت زمان قابل تمدید هم هست.

در این سرویس هم امکان ایجاد آدرس ایمیل موقت، هم بصورت دلخواه و هم بصورت تصادفی وجود دارد.

سرویس Tempail

در این سرویس به محض ورود به سایت آدرس ایمیلی تصادفی به شما اختصاص می‌یابد. ساخت ایمیل موقت با آدرس دلخواه در این سایت امکان‌پذیر نیست.

مدت زمان انقضای ایمیل موقت شما در این سرویس تا زمانی است که در صفحه بمانید و آن را ترک نکنید. برای تعویض ایمیل موقت خود هم کافی است روی «حذف پست» کلیک کنید تا ایمیل موقت جدیدی با آدرس جدید به شما داده شود.

سرویس TempMail

در این سرویس هم مانند سرویس قبلی به محض ورود به سایت آدرس ایمیلی تصادفی به شما اختصاص می‌یابد، اما می‌توانید به راحتی با کلیک بر روی «تغییر» هم آدرس ایمیل خود را به دلخواه تغییر دهید و هم از چندین دامنه متفاوت برای تغییر ایمیل موقت خود استفاده کنید.

سرویس 10MinuteMail

در این سرویس خبری از تغییر آدرس و دامنه ایمیل نیست و شما به محض ورود به سایت ایمیل موقتی با آدرس تصادفی دریافت خواهید کرد که 10 دقیقه دیگر منقضی خواهد شد! البته می‌توانید با کلیک بر روی «Get 10 more minutes» تایمر را مجددا برای 10 دقیقه دیگر تنظیم کنید.

0

مگیاتو

مگیاتو رسانه‌ای مستقل است که سعی دارد بهترین و کاربردی‌ترین مطالب را از معتبرترین و محبوب‌ترین رسانه‌های داخلی و خارجی جمع‌آوری کرده و در اختیار کاربرانش قرار دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا